اعتماد شما گرانبها ترین سرمایه ماست.

اخبار

اسکله قبرس شمالی
قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی بهترین خرید سال 2021 از نگاه فوربس

خانم کاتلین پدیکورد از مجله فوربس (Forbes) بهترین خرید ساحلی سال ۲۰۲۱ را در مقاله ای بررسی نموده و ۵ رتبه برتر مکان های خرید ملک ساحلی در جهان را درسال ۲۰۲۱ رتبه بندی کرده است.

مقام اول بهترین خرید ملک ساحلی جهان در سال ۲۰۲۱ به اسکله Iskele، قبرس شمالی اختصاص یافته است:

 • اسکله ، قبرس شمالی  (Iskele, Northern Cyprus)

قبرس شمالی در دریای مدیترانه میان اروپا و ترکیه واقع شده است و با اینکه هدف برتر لیست خرید آمریکایی ها نیست اما این مستعمره سابق انگلیس حرف های زیادی برای گفتن دارد و بهترین منطقه زندگی مدیترانه ای از نظر هزینه های زندگی است. قبرس شمالی همچنین یک کشور امن و مهمان نواز با زیرساخت های توریستی توسعه یافته شامل کلاب ها، کازینوها و هتل های لوکس است که از نظر قیمت ارزان تر از همتایان خود در فرانسه یا ایتالیا می باشد.

علاوه بر هزینه کم همه چیز (ارزانی)، اصلی ترین جاذبه ها شن و ماسه و دریا هستند. می توانید یک کاندو با ویو اقیانوس و دسترسی مستقیم به ساحل را با هزینه اندک 75,000$ با نرخ ارز کنونی تهیه کنید (خرید و فروش ملک در قبرس شمالی با پوند انگلیس معامله می گردد). همچنین امکان خرید شرایطی با کمک مالی سازنده نیز فراهم است به این معنی که برای پیش پرداخت خرید ملک در قبرس شمالی مبلغ کمی سرمایه مورد نیاز است.

بطور خاص در امتداد اسکله Iskele در ساحل شرقی قبرس شمالی به دنبال خرید ملک خود باشید. این منطقه بهترین و طولانی ترین ساحل کشور را همراه با غذاهای دریای متنوع و خاص خود دارد.

بازنشستگی در قبرس شمالی یعنی زندگی کردن خارج از منطقه راحتی در قاره اروپا و آمریکا می باشد. اگر در این مرحله از زندگی خود در حالی که بودجه بازنشستگی خود را افزایش می دهید و برای ماجراجویی آماده می شوید تا یک استاندارد زندگی لوکس در یکی از زیباترین مناطق ساحلی جهان را برای خود بخرید، قبرس شمالی باید در راس لیست شما باشد.

خانم کاتلین پدیکورد در ادامه مطلب سواحل زیر را به ترتیب بعد از ساحل قبرس شمالی لیست می کند :

 • سانتا مارتا، کلمبیا – Santa Marta, Colombia

 • فورتالزا، برزیل – Fortaleza Brazil

 • مازاتلان، مکزیک – Mazatlán, Mexico

 • Ambergris Caye, Belize

مکان های دیدنی قبرس شمالی
قبرس شمالی

قبرس شمالی در یک نگاه

قبرس شمالی (به ترکی استانبولی: Kuzey Kıbrıs Türk یا KKT) با نام رسمی جمهوری ترک قبرس شمالی (به ترکی استانبولی: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti یا KKTC) ناحیه تحت تسلط ترک‌ها در شمال قبرس است. پایتخت این ناحیه نیز به مانند کشور قبرس میان ترک‌ها و یونانی‌ها تقسیم شده و شمال شهر نیکوزیا به نام نیکوزیای شمالی با جمعیتی ۵۰۰۰۰ نفر مرکز قبرس شمالی می‌باشد. قبرس در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس براساس مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند. در سال ۱۹۶۳، نمایندگان اقلیت ترک در پی اختلاف بر سر نحوه اجرای این توافق از دولت قبرس خارج شدند و در پی بروز درگیری بین دو طرف، سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۴ یک نیروی پاسدار صلح را به این جزیره اعزام داشت که مأموریت آن تا کنون تمدید شده‌است. مردم قبرس شمالی را ترک‌ها، هم ریشه ترک‌های استانبولی تشکیل می‌دهند که به زبان ترکی قبرسی از لهجه‌های زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند. قبرس شمالی براساس سرشماری سال ۲۰۰۹، ۲۸۵۳۵۶ نفر جمعیت داشته ‌است. مطابق با آخرین سرشماری سال ۲۰۱۱، جمعیت این کشور ۲۹۴۹۰۶ نفر شمارش شده‌ است. گروه‌های دانشگاهی در قبرس به ۳ دسته، دانشگاه‌های مربوط به خارجی‌ها و دانشگاه‌هایی مخصوص قبرس‌ها و کالج تقسیم می‌شود. تحصیل در دوره کارشناسی، شامل دوره ای ۴ساله که برای اخذ پذیرش در این دوره می‌باید مدرک ۱۲ ساله دیپلم را اخذ کرده باشید، طول دوره کارشناسی (لیسانس) ۳ تا ۴ سال است که شامل انواع رشته‌ای پایه و تخصصی می‌باشد. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) ۱تا ۲ ساله است، و منوط به ارائه پایان‌نامه و دفاع از آن می‌باشد. پرداخت هزینه‌ای حدود ۳۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ یورو از شرایط گذران طول دوره دکتری (phd) است که این دوره به مدت ۳ تا ۵ ساله است، که البته تحویل پایان‌نامه و دفاع و قبولی پایان‌نامه از شرایط اخذ مدرک و قبولی در این مقطع است.

بریتانیایی ها و شهروندی اتحادیه اروپا
قبرس شمالی

بریتانیایی ها برای شهروندی اتحادیه اروپا کجا ملک می خرند؟

بریتانیایی ها برای شهروندی اتحادیه اروپا در کجا ملک می خرند؟

همزمان با کاهش امیدها نسبت به حصول توافق تجاری پس از برگزیت میان اتحادیه اروپا و بریتانیا تعداد کارآفرینان و ثروتمندان این کشور که با هدف حفظ شهروندی اتحادیه اروپا به خرید تابعیت از طریق سرمایه گذاری روی آورده اند، روندی صعودی به خود گرفته است.

شرکت سرمایه گذاری و مهاجرت استونز اعلام کرده که در مقایسه با سال گذشته میلادی تعداد درخواست های اخذ تابعیت قبرس و یونان از سوی دارندگان گذرنامه های بریتانیایی به ترتیب 50 و 30 درصد افزایش یافته است.

رویترز در دسامبر گذشته گزارش داده بود که تعدادی از اعضای حزب محافظه کار بریتانیا و از طرفداران خروج این کشور از اتحادیه اروپا در صف درخواست کنندگان اخذ تابعیت قبرس قرار دارند.

در قبرس اعطای حق اقامت، صدور ویزای بلند مدت سفر در داخل اتحادیه اروپا و ارائه فرصت اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری است.

ایرلاین های فعال از تهران و تبریز به استانبول
قبرس شمالی

ایرلاین های فعال تهران استانبول

جزئیات بازگشایی ایرلاین های مختلف و پروازهایی که تاکنون رسما باز شده اند به شرخ زیر می باشد:

 • شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما) اعلام کرد از روز 25 سپتامبر (چهارم مهرماه) با شماره پرواز 719 از تهران به استانبول انجام می شود.
 • شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین نیز از روز 25 سپتامبر (چهارم مهرماه) بعد از 7 ماه تعطیلی از سر گرفته می شود.
 • شرکت ماهان ایر اعلام نموده از 22 سپتامبر (اول مهرماه) پرواز های خود را از تهران به استانبول از سر می گیرد.
 • شرکت ایران ایر تور نیز پروازهای خود را از تهران به استانبول از روز 25 سپتامبر (چهارم مهرماه) و پروازهای خود از تبریز به استانبول از روز 28 سپتامبر (هفت مهرماه) آغاز می کند.
 • هواپیمایی قشم ایر نیز پرواز های خود را از تهران به استانبول از روز 24 سپتامبر (3سوم مهرماه) شروع می کند

لازم به ذکر است تمامی شهروندان ایرانی بلیط ایران به ترکیه را می توانند بدون محدودیت تهیه نمایند.

انجام تست (PCR) کرونا در آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران و داشتن پاسخ منفی آن به زبان انگلیسی ، 72 ساعت قبل از انجام پرواز الزامی است.

مسیر تهران استانبول با هواپیمایی ماهان
قبرس شمالی

پرواز ماهان تهران استانبول

پیرو پیگیری های صورت گرفته توسط هواپیمایی ماهان در حال حاضر امکان پذیرش مسافر در مسیر تهران به استانبول در روز سه شنبه مورخ 99/7/1 برابر با 22 سپتامبر 2020 میسر شده و شرایط الزامی جهت پذیرش، صرفا همراه داشتن جواب منفی تست کرونا (PCR) از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح ذیل می باشد: (حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز)

 • آزمایشگاه ونک (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)
 • آزمایشگاه انستیتو پاستور (جهت دیپلمات ها و مامورینن دولتی جمهوری اسلامی ایران)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد (کرج)
 • آزمایشگاه پزشکی بوعلی (قوم)
 • آزمایشگاه آذر مهر (اصفهان)
 • آزمایشگاه پزشکی نیلو (شیراز)
 • آزمایشگاه مرکزی جهاد دانشگاهی واحد خراسان (مشهد)
قرنطینه مسافرین در قبرس شمالی
قبرس شمالی

قرنطینه مسافرین در قبرس شمالی

نحوه قرنطینه مسافرین پرواز چارتر مستقيم 20 سپتامبر تهران به ارجان بدین شکل می باشد که هماهنگي لازم جهت انجام پرواز و ورود مسافرين به قبرس شمالي انجام شده و تمامي مسافرين ( دانشجو و غير دانشجو) از فرودگاه ارجان با اتوبوس به هتل Acapulco واقع در گيرنه (البته استثنائا) منتقل خواهند شد.

طبق اعلام و با هماهنگی های انجام شده، هزينه اقامت ١٤ روز و تست کرونا دانشجویان به صورت رايگان و مسافرين غير دانشجو نیز برعهده خودشان خواهد بود.

پرواز مستقیم از تهران به قبرس شمالی
قبرس شمالی

پرواز مستقیم از ایران به قبرس شمالی

با همكاري و پيگيريهاي لازم توسط سفارت محترم جمهوري اسلامي ايران در قبرس، مجوز پرواز اول براي تاريخ 20/09/2020 از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شده و بليط هاي پرواز در چند روز آينده از طرف آژانس مسافرتي آبي بال براي مسافرين محترم ارسال خواهد شد. درخواست برای مجوز پرواز دوم جهت تاريخ 27/09/2020 توسط سفارت محترم ارسال شده و در حال طي كردن مراحل اداري ميباشد. اطلاعيه درمورد شروع ثبت نام و فروش بليط پرواز دوم به زودي منتشر ميشود. به دليل چارتر بودن پرواز ، در صورت كنسلي از طرف مسافرين ، مبلغ قابل استرداد نمي باشد. دوستان ساكن شهرستان مي توانند با تماس تلفني به آژانس مذكور و دريافت شماره حساب براي تهيه بليط و پرداخت وجه اقدام کنند . آژانس مسافرتي آبي بال: تهران – خیابان سهروردی شمالی – نبش خیابان خرمشهر (آپادانا) – ساختمان رکورد – پلاک 566 – طبقه دوم – واحد 5 تلفن:
02188738883
09386898872
هتل سالامیس بی فاماگوستا
قبرس شمالی

هتل سالامیس بی “SALAMIS BAY CONTI” فاماگوستا

هتل سالامیس بی (SALAMIS BAY CONTI) در منطقه فاماگوستا در قبرس شمالی واقع شده است. این هتل بر روی زمینی به مساحت 65 کیلومترمربع بنا شده است. “هتل سالامیس بی” دارای ساحل اختصاصی شنی می‌باشد.

هتل “سالامیس بی” توسط درختان سرسبز و ساحل طلایی قبرس احاطه شده است و محیطی رویایی را برای سپری کردن تعطیلات به وجود آورده است. سرویس دهی این هتل به صورت ALL می‌باشد.

اتاق ها:
هتل سالامیس بی در مجموع دارای 392 اتاق است که همگی مجهز به تخت دو نفره، بالکن، مینی بار، تلویزیون، تهویه مطبوع، دستشویی و حمام می‌باشد.در لابی و محوطه هتل می‌توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

رستوران ها:
هتل “سالامیس بی” سه رستوران دراد که از این میان یک رستوران بر روی تراس می‌باشد که می‌توانید در کنار دریای زیبای مدیترانه از خوردن غذا لذت ببرید.

کافه:
در رستوران اصلی این هتل نوشیدنی های متنوع و متفاوت برای شما سرو می‌شوند.

برنامه های تفریحی:
در مرکز SPA “هتل سالامیس بی” امکاناتی چون، ماساژ، سونا، حمام ترکی، باشگاه بدن سازی و استخر های روباز و سرپوشیده ارائه می‌شوند.

تفاهم نامه دانشگاه مدیترانه شرقی با دانشگاه آمریکا
قبرس شمالی

تفاهم نامه دانشگاه مدیترانه شرقی با دانشگاه ویرجینیا آمریکا

خبر خوش برای دانشجویان دوره کارشناسی مديريت جهانگردی پیرو عقد تفاهم نامه همکاری دانشگاه مديترانه شرقي با دانشگاه فنی ویرجینیا (ويرجينیا تك) ایالات متحده آمريكا، دانشجويان موفق این رشته می توانند سال آخر تحصیل خود را در دانشگاه فنی ويرجينیا در ايالات متحده بگذرانند و مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کنند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم